Eyüp Dostları Vakfı Varoluş Hikayesi

Vakfımızın hikayesi bugün rahmet ve saygıyla andığımız İki kadim dost; Halit Gürdeniz ve Dr. İdris Ündeş ile başlar.  Bu iki dostun 1989 yılında başlayan buluşmaları, zaman içerisinde pek çok Eyüp Sultan’lının da katılımıyla kalabalıklaşarak, geleneksel hale gelir.

2007 yılına gelindiğinde bu buluşmalar sadece anıların, dostlukların tazelendiği keyifli anlar olmaktan çıkıp farklı bir amaca doğru yol almaya başlar. Doğup büyüdüğümüz semt Eyüp Sultan olmak başta olmak üzere toplum içerisindeki sosyal hayatı güçlendirmek, birlik, beraberlik ve yardımlaşma sağlayabilmek, daha çok insanın hayatına dokunabilmek için önce dernek, sonra vakıf olma kararı vererek, çalışmalara başlarlar.

Eyüp Dostları Vakfı, 3 Haziran 2010 tarihinde 59 kurucunun katılımı ile “Sosyal hayatı güçlendirmek amacıyla Eyüplüler arasında birlik, beraberlik yardımlaşma ve dayanışmayı sağlayabilmek için kültür, sosyal, sağlık ve eğitim alanlarında faaliyetlerde bulunma” hedeflerini kabul ederek kurulur.

Vakfımız halen 73 mütevelli ve 87 üye ile başta Eyüp Sultan olmak üzere tüm toplumu kucaklayan, yardımlaşma, eğitim ve sağlık konularında ihtiyaç sahiplerine destek olmak için büyük bir istekle çalışmaktadır.